O našem klubu

Náš kynologický klub byl založen roku 1952. Zakládajícími členy byli Josef Václavský, Antonín Lanča, Josef Pecháček, František Malínek, Gustav Kolomý, Rudolf Léman st., Josef Opletal st. a Ladislav Dohnal.

Velká část členů ZKO se věnuje nejen výcviku psů, ale jsou úspěšní i na poli chovatelském a  někteří pracují i aktivně ve výborech chovatelských klubů.

Výcvik na našem cvičišti je zaměřen především na všestranný výcvik.

Pro členy pořádáme každý rok několik zkouškových dnů a počtem pořádaných zkoušek patří ZKO Štěpánov k nejaktivnějším v Olomouckém kraji.

Naši členové se účastní také výstav a to nejen oblastních a krajských, ale také na národních, mezinárodních a klubových, kde sbírají tituly a vítězství. Mnoho psů se může pyšnit tituly šampion, klubový šampion nebo vítěz plemene.

Aktuální počet členů je 25.

Činnost klubu

- všestranný výcvik

- klubový podzimní závod - Memoriál Josefa Václavského

- kurzy základní poslušnosti

- ukázky výcviku

Úvod

Vítáme Vás na stránkách základní kynologické organizace Štěpánov. Věnujeme se výcviku psů všech plemen, zejména na základní výcvik poslušnosti, sportovní výcvik dle národních i mezinárodních zkušebních řádů a agility.